AKTIN NÖVÜ
AZƏRBAYCAN RESPUBLİKASI MİLLİ MƏCLİSİNİN QƏRARLARI
QƏBUL EDİLDİYİ TARİX
09.02.1991
QEYDİYYAT NÖMRƏSİ
68-XII
ADI
Azərbaycan Respublikasının yeni Konstitusiyası layihəsinin hazırlanması haqqında
RƏSMİ DƏRC EDİLDİYİ MƏNBƏ
Azərbaycan Respublikası Ali Sovetinin Məlumatı (Dərc olunma tarixi: 28-02-1991, Nəşr nömrəsi: 04, Maddə nömrəsi: 86)
QÜVVƏYƏ MİNMƏ TARİXİ
AZƏRBAYCAN RESPUBLİKASI VAHİD HÜQUQi TƏSNİFATI ÜZRƏ İNDEKS KODU
HÜQUQİ AKTLARIN DÖVLƏT REYESTRİNİN QEYDİYYAT NÖMRƏSİ
HÜQUQİ AKTIN HÜQUQİ AKTLARIN DÖVLƏT REYESTRİNƏ DAXİL EDİLDİYİ TARİX
01.07.2011
Azərbaycan Respublikasının yeni Konstitusiyası layihəsinin hazırlanması haqqında

Azərbaycan Respublikasının yeni Konstitusiyası layihəsinin hazırlanması haqqında

AZƏRBAYCAN RESPUBLİKASI ALİ SOVETİNİN QƏRARI

 

Azərbaycan Respublikasının Ali Soveti qərara alır:

Azərbaycan Respublikasının yeni Konstitusiyasının layihəsini hazırlamaq üçün aşağıdakı tərkibdə komissiya yaradılsın:

KOMİSSİYANIN SƏDRİ

Mütəllibov Ayaz Niyazi oğlu — Azərbaycan Respublikasının Prezidenti, Azərbaycan KP MK-nın birinci katibi

KOMİSSİYA SƏDRİNİN MÜAVİNİ

Qafarova Elmira Mikayıl qızı — Azərbaycan Respublikası Ali Sovetinin sədri, 140 nömrəli dairə, Ağdaş rayonu

KOMİSSİYANIN ÜZVLƏRİ

Abasov Qurban Abbasqulu oğlu — Xəzərneft İstehsal Birliyinin baş direktoru, SSRİ xalq deputatı

Abbasov Mitəd Teymur oğlu — Azərbaycan Respublikası Elmlər Akademiyasının vitse prezidenti, SSRİ xalq deputatı

Abdinov Səbuhi Saleh oğlu  — Gəncə Şəhər Xalq Deputatları Sovetinin sədri, Azərbaycan Respublikasının xalq deputatı, 95 nömrəli dairə, Gəncə şəhəri

Abdullayev Maşallah Babakişi oğlu - Goranboy şəhəri 2 nömrəli məktəbinin müəllimi, Azərbaycan Respublikasının xalq deputatı, 220 nömrəli dairə, Goranboy rayonu

Ağahüseynov Kamran Yusif oğlu — Azərbaycan Respublika həmkarlar İttifaqları Şurasının sədri, Azərbaycan Respublikasının xalq deputatı, 46 nömrəli dairə, Bakı şəhəri Nəsimi rayonu

Ağayev Rüfət Ağababa oğlu — Bakı Şəhər Xalq Deputatları Sovetinin sədri, Azərbaycan Respublikasının xalq deputatı, 5 nömrəli dairə, Bakı şəhəri Əzizbəyov rayonu

Arazova İmamət Əlişah qızı — Xaçmaz rayonundakı Çkalov adına sovxozun briqadiri, Azərbaycan Respublikasının xalq deputatı, 312 nömrəli dairə, Xaçmaz rayonu

Babayev Nurəddin Bərgah oğlu — Üzvi-Sintez İstehsal Birliyinin baş direktoru, Azərbaycan Respublikasının xalq deputatı, 122 nömrəli dairə, Sumqayıt şəhəri

Bağırov Tofiq Məsim oğlu — Azərbaycan Respublikası Ali Soveti sədrinin müşaviri, Azərbaycan Respublikasının xalq deputatı, 98 nömrəli dairə, Gəncə şəhəri

Bayramov Bayram Salman oğlu — Qarabağa Xalq Yardımı Komitəsinin sədri, Azərbaycan Respublikasının xalq deputatı, 355 nömrəli dairə, Yardımlı rayonu

Bədəlova Küllər Yəhya qızı — Zəngilan rayonundakı “1 May” sovxozunun fəhləsi. Azərbaycan Respublikasının xalq deputatı, 206 nömrəli dairə, Zəngilan rayonu

Bəşirov Çingiz Adil oğlu — Azərbaycan Respublikası Ali Məhkəməsi sədrinin müavini

Bünyadov Ziya Musa oğlu - Azərbaycan Respublikası Elmlər Akademiyasının vitse prezidenti

Verdiyeva Zemfira Nadir qızı — SSRİ-nin 50 illiyi adına Azərbaycan Pedaqoji Xarici Dillər İnstitutunun rektoru, respublika qadınlar şurasının sədri, Azərbaycan Respublikasının xalq deputatı, 313 nömrəli dairə, Xaçmaz rayonu

Qayıbov İsmət İsmayıl oğlu — Azərbaycan Respublikasının prokuroru, Azərbaycan Respublikasının xalq deputatı, 126 nömrəli dairə, Sumqayıt şəhəri

Qasımov Zakir Murtuz oğlu — Azərbaycan KP MK-nın qanunvericilik təşəbbüsləri, hüquq məsələləri və millətlərarası münasibətlər şöbəsinin müdir müavini

Qasımov Mirabbas Göycə oğlu — M. Rəsulzadə adına BDU-nun rektoru, Azərbaycan Respublikası Ali Sovetinin Xalq təhsili, elm və elmi-texniki tərəqqi daimi komissiyasının sədri, 172 nömrəli dairə, Beyləqan rayonu

Qasımov Tofiq Məsim oğlu — Azərbaycan Respublikası Elmlər Akademiyası Fizika İnstitutunun böyük elmi əməkdaşı, Azərbaycan Respublikasının xalq deputatı, 152 nömrəli dairə, Ağstafa rayonu

Qarayev Tamerlan Yelmar oğlu — Azərbaycan Respublikası Ali Soveti sədrinin müavini, 133 nömrəli dairə, Ağdam rayonu

Qolubev Aleksandr Mixayloviç — Azərbaycan KP Bakı Komitəsinin ikinci katibi, Azərbaycan Respublikasının xalq deputatı, 85 nömrəli dairə, Bakı şəhəri Xətai rayonu

Quliyev Danil Piri oğlu — Azərbaycan KP MK yanında Tarix İnstitutunun direktoru

Daşdəmirov Əfrand Firidun oğlu — Azərbaycan KP MK-nın katibi, Azərbaycan Respublikası Ali Sovetinin Dövlət suverenliyi və dövlətlərarası əlaqələr daimi komissiyasının sədri, 14 nömrəli dairə, Bakı şəhəri Qaradağ rayonu

Ələkbərov Sahib Nurəddin oğlu — Azərbaycan TKGİ MK-nın birinci katibi, Azərbaycan Respublikası Ali Sovetinin Gənclərlə iş daimi komissiyasının sədri, 99 nömrəli dairə, Gəncə şəhəri

Əliyev Arif Hüseyn oğlu — Bakı nəqliyyat prokuroru, Azərbaycan Respublikasının xalq deputatı, 52 nömrəli dairə, Bakı şəhəri Nəsimi rayonu

Əliyev Qulamhüseyn Surxay oğlu M. Rəsulzadə adına BDU-nun kafedra müdiri

Ələsgərov Murtuz Nəcəf oğlu — M. Rəsulzadə adına BDU-nun kafedra müdiri

Əliyev İdris Əli oğlu — Azərbaycan hüquqşünaslar İttifaqının sədri

Əsədov Məhəmməd Nəbi oğlu Azərbaycan Respublikasının daxili işlər naziri

Əhmədov Nadir Qədir oğlu — Kirov Rayon Xalq Deputatları Sovetinin sədri, Azərbaycan Respublikasının xalq deputatı, 19 nömrəli dairə, Bakı şəhəri Kirov rayonu.

Əhmədova Flora Cəfər qızı Azərbaycan Respublikası Dövlət Arbitrajının baş dövlət arbitri

Əfəndiyev Elçin İlyas oğlu — Xaricdə Yaşayan həmvətənlərlə Azərbaycan Mədəni Əlaqələr Cəmiyyətinin—”Vətən” cəmiyyətinin sədri

Zahidov Bəhram Səffan oğlu — Şamaxı rayon prokuroru, Azərbaycan Respublikasının xalq deputatı, 333 nömrəli dairə, Şamaxı rayonu

İbrahimbəyov Maqsud Məmmədibrahim oğlu — Azərbaycan Respublika Sülhü Müdafiə Komitəsinin sədri, Azərbaycan Respublikasının xalq deputatı, 43 nömrəli dairə, Bakı şəhəri Nəsimi rayonu

İbrahimov Abdulla Hacıbaba oğlu — Azərbaycan Respublikası Ali Soveti katibliyinin qanunvericilik və hüquq qaydası məsələləri şöbəsinin müdiri

İbrahimov İbrahim Məşəhilal oğlu — Babək rayonunun Zeynəddin kənd orta məktəbinin müəllimi, Azərbaycan Respublikasının xalq deputatı, 341 nömrəli dairə, Naxçıvan Muxtar Respublikasının Babək rayonu

İvanov Yuri Mixayloviç — “Vışka” qəzetinin redaktoru

Yaqubov Fazil Məmməd oğlu — Azərbaycan KP MK-nın təşkilat şöbəsinin müdiri, Azərbaycan Respublikasının xalq deputatı, 175 nömrəli dairə, Balakən rayonu

Köçərli Tofiq Qasım oğlu — Bakı Ali Partiya Məktəbinin professoru, Azərbaycan Respublikasının xalq deputatı, 226 nömrəli dairə, Gədəbəy rayonu

Məmmədov Aydın Mirsaleh oğlu — Azərbaycan Bədii Tərcümə və Ədəbi Əlaqələr Mərkəzinin sədri, Azərbaycan Respublikası Ali Sovetinin Milli siyasət və millətlərarası münasibətlər daimi komissiyasının sədri, 37 nömrəli dairə, Bakı şəhəri Nərimanov rayonu

Manafova Asya Sərdar qızı — Qusar Rayon Xalq Deputatları Sovetinin sədri, Azərbaycan Respublikasının xalq deputatı, 242 nömrəli dairə, Qusar rayonu

Mehdiyev Nadir Xudaverdi oğlu — Azərbaycan Respublikası Elmlər Akademiyasının “Biotex” EİB-nın direktoru, Azərbaycan Respublikasının xalq deputatı, 9 nömrəli dairə, Bakı şəhəri 26 Bakı komissarı rayonu

Məlikova Məsumə Fazil qızı — M. Rəsulzadə adına BDU-nun kafedra müdiri, prezident şurasının üzvü Muradəliyev Fazil Qulam oğlu — Azərbaycan KP MK-nın katibi, Azərbaycan Respublikası Ali Sovetinin Mədəniyyət daimi komissiya-sının sədri, 320 nömrəli dairə, Şamxor rayonu

Musayev Fuad Ənvər oğlu — Azərbaycan KP MK-nın katibi, Azərbaycan Respublikası Ali Sovetinin Tikinti və arxitektura daimi komissiyasının sədri, 249 nömrəli dairə, Kürdəmir rayonu

Mustafayev Əmrah Əhməd oğlu — Enerjiquraşdırma İxtisaslaşdırılmış Tikinti Birliyi Mingəçevir Quraşdırma İdarəsinin briqadiri, Azərbaycan Respublikasının xalq deputatı, 115 nömrəli dairə, Mingəçevir şəhəri

Nəcəfov Niyazi Nəcəf oğlu — Əzizbəyov Rayon Xalq Deputatları Sovetinin sədri, Azərbaycan Respublikasının xalq deputatı, 1 nömrəli dairə, Bakı şəhəri Əzizbəyov rayonu

Nəsirov Yasif Mirzə oğlu — Azərbaycan KP MK-nın qanunvericilik təşəbbüsləri, hüquq məsələləri və millətlərarası münasibətlər şöbəsinin müdiri, Azərbaycan Respublikasının xalq deputatı, 286 nömrəli dairə, Sabirabad rayonu

Orucov Əlisaab Səftər oğlu — Azərbaycan Respublikasının ədliyyə naziri, Azərbaycan Respublikasının xalq deputatı, 223 nömrəli dairə, Goranboy rayonu

Orucov Telman Xəlil oğlu — Azərbaycan Respublikası Ali Soveti sədrinin birinci müavini, Azərbaycan KP MK-nın katibi, 173 nömrəli dairə, Beyləqan rayonu

Paşazadə Allahşükür hümmət oğlu — Zaqafqaziya Müsəlmanları Ruhani İdarəsinin sədri, Azərbaycan Respublikasının xalq deputatı, 161 nömrəli dairə, Astara rayonu

Polyaniçko Viktor Petroviç — Azərbaycan KP MK-nın ikinci katibi, SSRİ və Azərbaycan Respublikasının xalq deputatı, 231 nömrəli dairə, Kəlbəcər rayonu

Rəhimzadə Arif Qafar oğlu — Azərbaycan KP MK-nın aqrar-siyasəti şöbəsinin müdiri, Azərbaycan Respublikası Ali Sovetinin kənd təsərrüfatı daimi komissiyasının sədri, 270 nömrəli dairə, Mirbəşir rayonu

Rəhimov Kamran Nəbi oğlu — “Azərbaycan kommunisti” — “Kommunist Azerbaydjana” jurnalının redaktoru, Azərbaycan Respublikasının xalq deputatı, 268 nömrəli dairə, Masallı rayonu

Rzayev Anar Rəsul oğlu — Yazıçılar İttifaqı İdarə heyətinin birinci katibi, SSRİ xalq deputatı

Rzayev Fəxrəddin Nurəddin oğlu — S. M. Kirov adına Bankə balıq kombinatının fəhləsi, Azərbaycan Respublikasının xalq deputatı, 274 nömrəli dairə, Neftçala rayonu

Rüstəmov Tofiq Tağı oğlu — “Kommunist” qəzetinin redaktoru, Azərbaycan Respublikasının xalq deputatı, 238 nömrəli dairə, Quba rayonu

Sadıqov Hüseynağa Musa oğlu — Azərbaycan Respublikasının xarici işlər naziri

Salayev Eldar Yunis oğlu — Azərbaycan Respublikası Elmlər Akademiyasının prezidenti, SSRİ xalq deputatı

Səmədzadə Ziyad Əlabbas oğlu — Azərbaycan KP MK-nın sosial-iqtisadi siyasət şöbəsinin müdiri, Azərbaycan Respublikası Ali Sovetinin iqtisadiyyat məsələləri daimi komissiyasının sədri, 311 nömrəli dairə, Xaçmaz rayonu

Sərdarov Bünyad Sərdar oğlu — AzİMİ-nin rektoru, Azərbaycan Respublikasının xalq deputatı, 305 nömrəli dairə, Füzuli rayonu

Talıbov Hüseyn Heydər oğlu — Azərbaycan Respublikası Ali Məhkəməsinin sədri

Feyzullayev Rafiq Babaş oğlu — Azərbaycan Respublikasının xalq təhsili naziri

Xələfov Məmməd Süleymanoviç — M. Rəsulzadə adına BDU-nun hüquq fakültəsinin kafedra müdiri, Azərbaycan Respublikası Ali Sovetinin Qanunvericilik, qanunçuluq və vətəndaşların hüquqları daimi komissiyasının sədri, 66 nömrəli dairə, Bakı şəhəri Oktyabr rayonu

Xəlilov Qeysər Veysəl oğlu — Azərbaycan Respublikası Dövlət Televiziya və Radio Verilişləri Komitəsinin sədri

Hacıyev Sabir Kamal oğlu — Azərbaycan Respublikası prezident aparatının Dövlət-hüquq şöbəsinin müdiri

Həsənov Həsən Əziz oğlu — Azərbaycan Respublikasının Baş naziri, Azərbaycan Respublikasının xalq deputatı, 100 nömrəli dairə. Gəncə şəhəri

Hüseynov Əbdülhüseyn Məmmədcəfər oğlu — Azərneftkimya İstehsal Birliyi Lenin adına YBNZ-nin direktoru, Azərbaycan Respublikasının xalq deputatı, 59 nömrəli dairə, Bakı şəhəri Nizami rayonu

Hüseynov Vaqif Əlövsət oğlu — Azərbaycan Respublikası Dövlət Təhlükəsizliyi Komitəsinin sədri

Hüseynova Nailə Əli qızı — Beyləqan rayonundakı “Bakı” kolxozunun kolxozçusu, Azərbaycan Respublikasının xalq deputatı, 174 nömrəli dairə, Beyləqan rayonu

Cavadzadə Mirməmməd Cavad oğlu — Ə. Əliyev adına AzHTİ-nin rektoru, Azərbaycan Respublikası Ali Sovetinin Əhalinin sağlamlığının mühafizəsi və sosial təminat daimi komissiyasının sədri, 255 nömrəli dairə, Lənkəran rayonu

Cəlilov Afiyəddin Cəlil oğlu — Naxçıvan Muxtar Respublikası Ali Məclisinin sədri, Azərbaycan KP Naxçıvan Vilayət Komitəsinin birinci katibi, Azərbaycan Respublikası Ali Soveti sədrinin müavini, 345 nömrəli dairə, Naxçıvan Muxtar Respublikasının Sədərək rayonu

Cəfərquliyev Mirağa Əşrəf oğlu — Azərbaycan Respublikası prokurorunun müavini, Azərbaycan Respublikasının xalq deputatı, 262 nömrəli dairə, Lerik rayonu

Şıxlı (Şıxlinski) İsmayıl Qəhrəman oğlu — Azərbaycanın xalq yazıçısı, Azərbaycan Respublikasının xalq deputatı, 216 nömrəli dairə, Qazax rayonu

 

Azərbaycan Respublikası Ali Sovetinin sədri

E. QAFAROVA.

 

Bakı şəhəri, 9 fevral 1991-ci il.

           № 68—XII.

 

 

Müqayisə beta versiyadadır. Üzərində işlənilir.

Tarix
Versiyalar
Müqayisə
Növü
Sənədin adı
Nömrəsi
Əlaqə
Reyestr nömrəsi
Qəbul
edilmə tarixi
Status